firany w sypialni

Firany do sypialni – aranżacje

Zafiro Blog

Współczesne firany niewiele mają wspólnego z tradycyjnymi ozdobami okiennymi. Najczęściej są wykonywane z organzy, woalu, tkanin wzorzystych lub haftowanych. Jakie firany będą najlepsze do sypialni?

Firany w sypialni – jak prezentują się współczesne aranżacje?

Firany są ważnym elementem dekoracyjnym okna sypialnianego. Pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Dają poczucie większej prywatności, chronią przed wścibskimi spojrzeniami i sprawiają, że światło nie przebudza nas z porannego, płytkiego już snu.firany w sypialni na wymiar

Delikatne firany wykonane z modnych obecnie w aranżacji wnętrz materiałów nadadzą pomieszczeniu lekkości i uroku. Jeśli niewłaściwie dobierzemy tę ozdobę okna, może ona niekorzystnie wpłynąć na wygląd całego pokoju. Dlatego sprawdźmy, czym należy się kierować w ich wyborze.

Jakie firany są modne?

Możliwości dekoracji okna w sypialni jest naprawdę wiele. Daje nam to pewność, że będziemy mogli osiągną wymarzony efekt jej aranżacji. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem, które ciągle sprawdzą się przy stylizacji sypialni, są zwiewne firany wraz z ciężkimi zasłonami.

Dzięki takiemu połączeniu możemy zachować prywatność również w ciągu dnia – bez konieczności zaciągania na okna grubych zasłon. A kładąc się spać zasłaniamy okna już drugim zestawem, który przepuszcza bardzo ograniczoną ilość światła słonecznego, i tym samym daje nam możliwość głębszego snu.

Nie tylko jednak połączenie zasłon z firanami jest aktualnie trendy w aranżacji sypialni. Obecnie decydujemy się coraz częściej finezyjne upięcia delikatnych zasłon, makarony, czy też zwyczajne rolety.

Coraz popularniejsze rolety rzymskie

Oprócz klasycznych firan coraz chętniej decydujemy się na modne rolety rzymskie. Będą one idealnie pasować zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Dla niewielkich sypialni znacznie lepiej sprawdzą się lekkie dekoracje okna. Jak najbardziej wpiszą się w tę konwencję firany wykonane z delikatnego materiału o jasnym kolorze lub właśnie rolety rzymskie, które zwrócą naszą uwagę w kierunku źródła światła dziennego.sypialniane rolety rzymskie

Jeśli przestrzeń sypialna jest nietypowych rozmiarów, to warto zdecydować się na firany na wymiar. Dzięki temu nie będziemy ograniczeni przez niestandardowe proporcje naszej sypialni.

Zamówienie firan na wymiar to również okazja do stworzenia takiej aranżacji okiennej, o jakiej zawsze marzyliśmy. Dopasowanej do pozostałych elementów w sypialni i spójnej z naszą wizją.

Udostępnij na: