Jak dobrać modne osłony przeciwsłoneczne do wnętrza?

Admin Blog

Naprawdę szeroki wybór dekoracji okiennych nie ułatwia podjęcia decyzji podczas wykańczania domu czy też chęci wprowadzenia zmian w pomieszczeniu. Mnogość dostępnych rozwiązań oraz bogata gama wzorów i kolorów pozwalają nam dopasować je do charakteru całej aranżacji oraz naszych indywidualnych preferencji. Jak dobrać modne osłony przeciwsłoneczne do wnętrza, by móc cieszyć się idealnie dopasowaną dekoracją i jednocześnie wygodnie regulować dopływ światła?

Rolety

Są one obecnie najprawdopodobniej najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Rolety doskonale odnajdują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, będąc jednocześnie skuteczną osłoną przeciwsłoneczną. Do wyboru mamy klasyczne modele wolnowiszące, które dostępne są w niemalże każdym kolorze oraz w wielu atrakcyjnych wzorach czy też wykonane z tkanin o ciekawych fakturach. Poza tym nie możemy zapominać o roletach typu dzień i noc, które jeszcze lepiej pozwalają regulować dopływ światła, a dzięki kolorowym i przezroczystym pasom prezentują się wyjątkowo nowocześnie.

Modnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są ponadto rolety plisowane, którymi można osłonić np. wyłącznie dolną lub środkową część okna. Do bardziej romantycznych aranżacji polecamy natomiast rolety rzymskie, a do klasycznych wnętrz – austriackie.

Żaluzje

Wielu osobom w pierwszej chwili kojarzą się niestety z biurowcami oraz aluminiowymi żaluzjami z lat 90. W ostatnim czasie przeszły one jednak ogromną metamorfozę i mogą być naprawdę modnym uzupełnieniem współczesnych aranżacji. Dzięki swojej konstrukcji zarówno poziome, jak i pionowe żaluzje są doskonałymi osłonami przeciwsłonecznymi, dzięki którym z łatwością zaciemnimy pomieszczenie czy też zapewnimy sobie więcej prywatności, wciąż wpuszczając do wnętrza odpowiednią ilość światła.

Klasyczne zasłony i firany

Dokonując wyboru dekoracji okiennych, ich również nie powinniśmy pomijać. Klasyczne zasłony i firany zapewnią we wnętrzu więcej intymności i jednocześnie mogą stać się skuteczną osłoną przeciwsłoneczną. Szczególnie, jeśli wybierzemy zasłony zaciemniające. Ich forma, kolorystyka oraz wzornictwo są wręcz nieograniczone, dlatego bez najmniejszego problemu stworzymy z ich pomocą modną aranżację okna dopasowaną do stylu reszty pomieszczenia.

Udostępnij na: