Ponadczasowe zasłony, który model wybrać?

Admin Blog

Mogłoby się wydawać, że zupełnie nie pasują do współczesnych wnętrz. Nic bardziej mylnego! Zasłony to ponadczasowe i jednocześnie bardzo praktyczne rozwiązanie, które znów coraz częściej gości w naszych domach.

Który model wybrać? Jak zaaranżować z ich pomocą okno?

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dzięki bogatej gamie wzorów, kolorów, faktur, a także gramatur tkanin dostępnych obecnie na rynku stanowią one nieoceniony element dekoracyjny. Zasłony możemy zarówno dopasować do innych elementów aranżacji, jak również całkowicie odmienić z ich pomocą odbiór pomieszczenia. Dobierając odpowiednią tkaninę i model, możemy podkreślić elegancki styl wnętrza czy też dominujący w nim minimalizm. Bez względu jednak na wybrany kolor i wzór, ich forma oraz charakter pozwolą ocieplić przestrzeń lub przynajmniej przełamać i złagodzić jej surowość.

Dokonując wyboru warto pamiętać, że z pomocą zasłon możemy modyfikować wizualnie proporcje pomieszczenia. Poza tym do sypialni czy mocno nasłonecznionego salonu warto zdecydować się na model z tkaniny zaciemniającej.

Na przelotkach czy z taśmą marszczącą?

Wszystko zależy tak naprawdę od karnisza. Na karniszu w formie szyny sufitowej nie zawiesimy zasłon na przelotkach lub szelkach, które dedykowane są karniszom drążkowym. W pozostałych przypadkach istotny będzie efekt wizualny, który chcemy uzyskać. Taśma marszcząca pozwoli nam w prosty sposób uzyskać gęste marszczenie. Dzięki szelkom lub przelotkom uzyskamy natomiast efekt miękkich fal.

Jaki wybrać wzór i kolor?

Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie tkaniny w kolorze dominującym w pomieszczeniu – w identycznym lub zbliżonym odcieniu. Zasłony mogą jednak stać się ciekawym akcentem, jeśli we wnętrzu, w którym dominują np. szarości i biele, zdecydujemy się na soczystą zieleń, głęboki turkus lub modny kolor musztardowy. Delikatne pastele pozwolą nam natomiast nieco powiększyć optycznie pokój. W przypadku wzorzystych tkanin należy mieć na uwadze wielkość wzoru. Duże elementy będą ściągać uwagę na okno. Drobne i delikatne desenie urozmaicą za to całą aranżację.

Udostępnij na: