Rolety rzymskie jako połączenie zalet zasłon i klasycznych rolet

Admin Blog

Wydaje Ci się, że klasyczne rozwiązania nie sprawdzą się w Twoim wnętrzu? Szukasz czegoś, co będzie nie tylko praktyczne, ale i naprawdę odmieni wygląd okna? Rolety rzymskie łączą w sobie zalety klasycznych rolet wolnowiszących z estetyką oraz funkcjonalnością tradycyjnych zasłon czy firan, bez konieczności montażu szyny sufitowej, karnisza bądź nie zawsze estetycznej maskownicy, za którą ukrywa się system zwijania.

Oryginalny sposób podnoszenia tkaniny

To, czym wyróżniają się rolety rzymskie na tle innych dekoracji okiennych, to przede wszystkim nietypowy system zwijania zawieszonej tkaniny. Dzięki niemu materiał układa się w miękkie, poziome fałdy, nadając całości wyjątkowej elegancji. Co równe istotne bogaty wybór tkanin oraz różne możliwości montażu sprawiają, że z łatwością dostosujesz wygląd rolety rzymskiej do swoich potrzeb oraz stylu pomieszczenia, w którym planujesz ją zamontować.

Różne stopień zaciemnienia

Poza tym, że możesz kontrolować stopień podwinięcia tkaniny, podczas uzgadniania szczegółów zamówienia możesz zdecydować się na materiał o różnych właściwościach. Tak jak w przypadku innych osłon okiennych do wyboru masz zarówno tkaniny delikatnie przepuszczające światło słoneczne, jak również typowo zaciemniające oraz woalowe, spełniające podobną funkcję jak klasyczne firany. Możesz ponadto zdecydować się na model duo – z dwiema warstwami. Jedną warstwę tworzy w nim tkanina woalowa, drugą materiał mający umożliwiać zaciemnienie pomieszczenia.

Niemalże dowolny efekt dekoracyjny

Dzięki możliwości wyboru tak naprawdę dowolnej tkaniny czy też dodania różnych typowo dekoracyjnych elementów rolety rzymskie można z powodzeniem można zastosować w każdym wnętrzu – bez względu na charakter aranżacji. Możemy wybierać spośród materiałów o jednolitym kolorze, w różne wzory i o różnych fakturach, a także zdobione falbanami. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, w jaki sposób chcemy udekorować okno i czy ma ono stanowić w danym pomieszczeniu mocny akcent. Możemy zwiesić je więc zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak również w tych inspirowanych stylem glamour lub prowansalskim.

Udostępnij na: