Jakie karnisze wybrać do salonu?

Zafiro Blog

W karnisze inwestuje się głównie ze względów praktycznych. Mają one za zadanie podtrzymywać zasłony i firany. Jednak nie są one tylko kawałkiem tworzywa podtrzymującym zasłonę.

Mogą być elementem wystroju wnętrza i swoim charakterem powinny do niego pasować. W przeciwnym razie pomieszczenie może wyglądać na nieuporządkowane. Warto się przyjrzeć rodzajom karniszy dostępnym na rynku.

Oferta karniszy

Zakupując karnisze możemy wybierać spośród różnych rodzajów karniszy wykonanych z różnych materiałów. Najbardziej popularne są karnisze drewniane i metalowe. To jakie karnisze wybierzemy powinno zleżeć od tego w jakim wnętrzu chcemy je umieścić. Karnisze metalowe sprawdzą się w różnego rodzaju wnętrzach i są bardziej uniwersalne. Można umieścić je zarówno w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu, ale także w tradycyjnie urządzonym salonie. Z kolei karnisze drewniane powoli odchodzą już do lamusa. Wybierają je osoby mające w pomieszczeniach typowo tradycyjny wystrój. Oczywiście wybór to sprawa indywidualna i wszystko zależy od naszego gustu. Ponadto można pokusić się o zakup karniszy elektrycznych, które pozwalają na sterowanie przesuwaniem zasłon za pomocą pilota bądź przełącznika. Jest to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, ale trzeba się liczyć z tym, że karnisze elektryczne są droższe od tych tradycyjnych.

Jakie karnisze wybrać?

Karnisze metalowe są o wiele bardziej wytrzymałe i solidne od tych drewnianych. Będą w stanie utrzymać cięższe materiały niż karnisze drewniane. Ponadto niektóre karnisze drewniane mają to do siebie, że potrafią się wyginać pod ciężarem zasłon. To wygląda bardzo nieestetycznie i po jakimś czasie trzeba wymieniać karnisz. Dla osób chcących wybrać karnisz drewniany dobrym rozwiązaniem będzie ten metalowy z okleiną imitującą drewno. Będzie do złudzenia przypominał drewniany, ale będzie znacznie bardziej wytrzymały i dłużej będziemy go użytkować. Chcąc nowoczesnych i automatycznych rozwiązań, można zdecydować się na karnisz elektryczny. Jak wspomniano można za jego pomocą zdalnie przesuwać zasłony i firany. Jest praktyczny w pomieszczeniach służbowych, które np. trzeba zacieniać podczas przeprowadzania prezentacji itp. Elektryczne karnisze można wybrać także do domu, świetnie sprawdzą się np. w sypialni. Warto pamiętać o wyborze sterowania – można umieścić przełącznik na ścianie lub zdecydować się na zwyczajny pilot.

Karnisze są bardzo ważnym elementem wnętrza. Możemy nie używać ich np. w łazience, ale ciężko sobie wyobrazić piękny, dopracowany salon bez zasłon, firan i oczywiście karniszy.

Udostępnij na: