okno z żaluzją

Rolety czy żaluzje ?

Admin Blog

Osłony okienne są zarazem dekoracyjnym, jak i funkcjonalnym elementem wnętrza, pozwalającym nadać aranżowanym pomieszczeniom preferowany styl i zadbać o odpowiedni poziom nasłonecznienia.
Do ich najpopularniejszych rodzajów należą rolety i żaluzje. Chociaż zakładane są w tym samym celu, różnią się pod kątem wielu czynników. Aby wybrać idealne rozwiązanie, warto przyjrzeć się obu wspomnianym typom osłon okiennych.

Rolety – idealne rozwiązanie dla miłośników różnorodności

Rolety to uniwersalne rozwiązanie, które możesz dopasować zarówno do pomieszczenia biurowego, jak i domu czy mieszkania. Wersje dzień-noc, rolety rzymskie i weneckie oraz warianty harmonijkowe, to tylko niektóre modele, które można wybrać z bogatej oferty wspomnianych osłon okiennych.

Producenci rolet zapewniają szeroki wybór kolorów i odcieni oraz materiałów, pozwalających na uzyskanie preferowanego stopnia zaciemnienia, co daje możliwość dopasowania wariantu idealnego zarówno do kuchni, jak i sypialni.

Warto również wspomnieć o systemach montażu. W zależności od potrzeb i rodzaju okien, można wybrać wersje mocowane do sufitu, ściany bądź ramy okiennej. Dzięki temu, rolety można wykorzystać do zasłonięcia większych przeszkleń, pojedynczych szyb, a także okien dachowych.

Żaluzje – połączenie stylu i funkcjonalności

W zależności od rodzaju, świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. W biurach zwykle stosowane są żaluzje pionowe, jednak wśród wariantów najczęściej wybieranych do pomieszczeń mieszkalnych, można wyróżnić żaluzje drewniane i aluminiowe.

Pierwsze z nich doskonale prezentują się w niemal każdym pomieszczeniu. Czynią wnętrze bardziej przytulnym i ciepłym, jednocześnie zapewniając wyjątkowy efekt wizualny. Żaluzje aluminiowe to świetne rozwiązanie do pomieszczeń urządzanych w stylu nowoczesnym lub wnętrz o nieco bardziej surowym charakterze, podkreślające ich niepowtarzalny styl.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na żaluzje drewniane czy aluminiowe, możesz wybrać wersję kolorystyczną dopasowaną do stylu pomieszczenia oraz rozmiar lameli, pozwalający osiągnąć preferowany efekt wizualny. Dużą zaletą żaluzji jest także łatwość utrzymania ich w czystości.

Jeśli poszukujesz uniwersalnych rozwiązań bądź osłon na okna o nietypowych kształtach, rolety z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Osobom, które cenią funkcjonalność oraz wysoką estetykę, polecamy żaluzje w wersji drewnianej bądź aluminiowej, podkreślające indywidualny charakter każdego wnętrza.

Udostępnij na: